Auksakalių gildija. Galerija ,,Meno niša“

Adresas: J.Basanavičiaus g. 1/13, Vilnius
Tel. +370 5 231 3811
Mob. tel. +370 686 35717
El. p. menonisa@freemail.lt

Darbo laikas: antradieniais – penktadieniais nuo 12 iki 19 val.,
šeštadieniais nuo 12 iki 16 val.

Auksakalystės amatus demonstruoja dailininkė Marytė Gurevičienė
antradieniais nuo 13 iki 17 val. (mob. tel. +370 611 52767)
Kiekvieną antradienį nuo 13 iki 17 val. suteikiama galimybė lankytojams stebėti emalio degimo procesą, įgyti pagrindines teorines žinias.
Ekskursijos priimamos iš anksto susitarus darbo dienomis nuo 13 iki 17 val.


Auksakalystės ir auksavimo menas prasidėjo prieš Kristų, klestėjo baroko laikais. XV a. Vilnius buvo stambus Vidurio ir Rytų Europos auksakalystės centras. Vilniaus auksakalių dirbiniai savo forma ir meniniu lygiu nesiskyrė nuo didžiausių Europos auksakalystės centrų - Niurnbergo, Augsburgo, Hanzos miestų produkcijos. Auksakaliai tenkino valdovų, dvarų, bažnyčios ir miestiečių poreikius. Vilniaus auksakalių dirbiniai išliko Vilniaus katedros lobyne, kitose Lietuvos bažnyčiose, daugelyje užsienio muziejų ir privačiose kolekcijose. Pasigrožėkite Šv. Jonų bažnyčioje Šv. Viktorino altoriumi (2 koplyčia), Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje sakykla Vilniuje, Šv. Marijos paveikslu Trakų bažnyčioje.

Vilniuje yra talentingų ir aktyviai kuriančių juvelyrų ir auksakalių. Siekdamos išsaugoti auksakalystės tradicijas ir kūrybines jėgas bei integruotis į miesto kultūrinį gyvenimą, 2002 m. Marytė Gurevičienė ir Diana Stomienė įkurė auksakalių gildijos galeriją "Meno niša". Jos surengė temines grupines bei personalines juvelyrikos ir emalio parodas ("Auksas mene“, "Auksinis menas“, "Magiškas akmuo“), kurių metu buvo vykdoma ir švietimo programa.

Auksakalių gildijos galerija "Meno niša” ir Lietuvos institutas parengė kilnojamąją parodą ,,Juvelyrika lagamine“. Ją sudaro brandžiausi Lietuvos juvelyrų kūriniai, kurie 2004 – 2005 metais bus eksponuojami Europos Sąjungos valstybėse.

Šioje galerijoje galite ne tik pamatyti naujausius lietuvių profesionalių dailininkų darbus, įsigyti ar užsisakyti išskirtinį autorinį papuošalą, juvelyrinį akmenį, emalio kūrinį, bet ir gauti išsamią informaciją apie juos.