Galerija “Vitražo manufaktūra”

Adresas: Stiklių g. 6-8, Vilniaus
Tel. +370 5 2121202,
Mob. tel. +370 698 34103
El. p. info@stainedglass.lt
www.stainedglass.lt

Darbo laikas: antradieniais - penktadieniais nuo 10 iki 18 val.,
šeštadieniais nuo 10 iki 16 val.

Vitražo gamybos darbo procesą demonstruoja profesionalus menininkas
Andrius Dubrovskis (mob. tel. +370 673 49242)
Antradieniais - penktadieniais nuo 12 iki 17 val.
Vitražo pamokos vyksta iš anksto užsiregistravus telefonu.


Siekdami supažindinti visuomenę su vitražo grožybėmis ir paslaptimis 2003 m. profesionali stiklo menininkė vitražistė Julija Vaičienė įkūrė galeriją “Vitražo manufaktūrą”. Čia eksponuojami ir parduodami Lietuvos vitražo meistrų ir studentų darbai. Vyksta autorinės parodos. Galerijoje dirbantys vitražistai nemokamai teikia profesionalias konsultacijas, demonstruoja vitražo montavimo procesą, pasakoja jo istoriją. Norintys gali sužinoti apie naujausius kūrinius arba užsisakyti vitražą, be to gali išbandyti savo kūrybinius sugebėjimus šioje meno srityje. Ši galerija-dirbtuvė ypač daug dėmesio skiria rengdama pažintinius-ugdomuosius užsiėmimus vaikams bei moksleiviams.

Vitražas - vienintelė meno forma, jungianti stiklą ir šviesą. Lietuvoje stiklininkystės ir vitražo istorija siekia XV-XVI amžius. XV a. atsirado ir lietuviško stiklo gaminių. Senuosiuose žemėlapiuose minima Stiklių gatvė, kurioje buvo prekiaujama stiklu ir jo dirbiniais. Stiklininkystė suklestėjo XVI- XVIII a. Vilniuje. Buvo gaminami stikliniai indai, sietynai veidrodžiai.

Pasaulyje žinomos trys vitražo tradicijas turinčios mokyklos. Tai - Vokietijos, Šiaurės Amerikos ir Lietuvos. Vilniaus dailės akademija paruošia puikius vitražistus, kurie dirba Lietuvoje ir už jos ribų. Vilniuje, Dominikonų bažnyčioje galima pasigrožėti teminiu vitražu XIX a. “Marija Rožančinė”, Šv. Jonų bažnyčią taip pat puošia vitražai. Oginskių koplyčios vitražai įkomponuoti dviarkiuose languose. Juos 1863 m. pagal Juozapo Vilčinskio projektą sukūrė Paryžiaus meistrai.