Šių metų Kaziuko mugė į Vilnių vėl sutraukė amatininkus iš visų Lietuvos kampelių ir kaimyninių šalių, į mugę suplūdo ir tūkstančiai amatų ir rankdarbių garbintojų, turistų, pramogautojų.
Istorinė Kaziuko mugė sostinėje šurmuliavo 3 dienas (2018 m. kovo 2-4 dienomis) Ypatingas šios unikalios ir išskirtinės mugės bruožas – jos daugiakultūriškumas. Kaziuko mugė metai iš metų kinta, tobulėja, atgaivinami senieji šventės ritualai derinami su naujai kuriamais šiuolaikinio miesto papročiais. Suteikiant mugei aukštesnį kokybės standartą, organizatoriai kasmet vykdo vis griežtesnę dalyvių atranką. Jau keli metai, kaip „išstumti” prekeiviai prekiaujantys serijinės gamybos gaminiais ar kiniškomis prekėmis.
Vilniaus miesto amatininkai ir šių metų Kaziuko mugėje pristatinėjo ir prekiavo miesto amatams būdingais rankų darbo gaminiais, pagamintais senaisiais gamybos būdais, naudojant tradicines medžiagas ir technologijas. Mugėje buvo galima atrasti ir šiuolaikinio dizaino, naujais gamybos būdais sukurtų gaminių, labiau pritaikytų šiuolaikiniam gyvenimo būdui ir pakitusioms socialinėms bei ekonominėms gyvenimo sąlygoms, labiau tenkinantiems šių dienų visuomenės poreikius.
Vilniaus dailiųjų amatų programos dalyviai, nusipelnę meistrai, nešini savo amatų vėliavomis paskelbė Kaziuko mugės atidarymą bei nuspalvino šventinės mugės eitynes. Kasmetinės Kaziuko mugės eitynės vyksta jau dešimtus metus; tai yra sena kultūrinė amatininkų tradicija, atgaivinta 2008 m. inicijuojant miesto amatų programos dalyviams, Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūrai bei konsultuojant prof. Libertui Klimkai.
Kaziuko mugė 2008 m. Kaziuko mugė 2012 m. Kaziuko mugė 2015 m.
Kaziuko mugė 2017 m.
Kaziuko mugė yra vienintelė iš seno išlikusi, linksma ir gyvybinga daugiametė Vilniaus miesto kultūrinė tradicija, vykstanti istorinėje miesto dalyje, UNESCO Pasaulio paveldo vietovėje, tampanti ne tik miesto, šalies bet ir europinio masto švente.
Daugiau informacijos: Irena Sakalauskienė, vyr. specialistė, tel. 8 5 2122535