Kaziuko mugė Vilniuje turi virš 400 metų tradiciją, jos istorija prasideda nuo 1636 m. Kovo 4-oji imta minėti kaip Šv. Kazimiero diena, pagerbiant jo mirties datą. Šia proga po mišių kasmet pradėta rengti didžiulė amatininkų ir ūkininkų mugė. Kaziuko mugė turi ypatingą dvasią, čia nuo seno itin svarbios tradicijos ir autentiškumas.
Vilniaus miesto amatininkai Kaziuko mugėje kasmet yra pagrindiniai teatralizuotos eisenos dalyviai, nuspalvinantys mugę savo vėliavomis bei šventiniais amatininkų drabužiais. Tradicinė Kaziuko mugės šventinė eisena atkurta 2008 metais Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros ir Amatų programos dalyvių dėka, pasitelkus Vilniaus etninės kultūros centrą ir etnologą, prof. Libertą Klimką. Eisenoje nešamos šiai progai atkurtos Kalvelio ir Šv. Kazimiero stovylos. 2008-2016 m. Amatų programos dalyviai mugėje išsidėstydavo vienoje vietoje ir demonstruodavo gamybos procesus. Iš tolo buvo galima juos atpažinti iš 7–9 drobinių palapinių bei vėliavų. Įspūdingiausia Kaziuko mugė vyko 2015 m., kuomet daug dėmesio buvo sutelkta ne tik eisenai, bet ir kultūriniams renginiams.
Vilniaus m. savivaldybės Amatų programos dalyvių dirbtuvės yra arti mugės vietų, todėl mugės dienomis jos atverė duris, ten buvo galima ne tik nusipirkti aukštos kokybės rankų darbo gaminių, bet ir nemokamai aplankyti parodas, stebėti gamybos procesus. Tačiau į dirbtuves užsuko lankytojų, kaip įprastomis dienomis. O pačioje Kaziuko mugėje buvo žymiai mažiau lankytojų, lyginant su pastaraisiais metais. Tą pastebėjo ir Vilniaus turistai iš Japonijos, kurių grupė atvyko iš anksto susiplanavę apsilankyti Kaziuko mugėje. Dalis jų jau iš anksto buvo susitarę apsilankyti audimo galerijoje-dirbtuvėje „Jūratės manufaktūra“, daugiau sužinoti apie audimą staklėmis, galimybę perimti audimo įgūdžius bei paausti. Kadangi Kaziuko mugėje lankėsi ne pirmą kartą, šiais metais pasigedo renginių įvairovės, kurie vykdavo ankstesniais metais.
Kovo 6 d. VšĮ Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūroje veikė ir tebeveikia paroda „Vilniaus tradicinių amatų paveldo tyrimas ir sklaida“, kurioje pristatoma amatininkų veikla, mokomoji-ugdomoji veikla, bendradarbiavimas bei ateities vizijos. Ši paroda jau „keliavo“ po Vilniaus mokyklas, spec. mokymo bei viešąsias įstaigas.