Prieš keletą dienų Rotušės aikštėje vykusi jau 9-toji Šv. Baltramiejaus mugė sujudino miestiečius ir miesto svečius, pažadino smalsumą ir vėl buvo puikia proga daugiau sužinoti apie vėlyvųjų viduramžių ir Renesanso epochos miesto amatus, tradicijas, juos lydėjusius menus. Nors šiemet mugė buvo mažesnė dalyvių ir svečių skaičiumi (dalyvavo 60 amatininkų, pernai 70), jos būta kaip niekad anksčiau puošnios: virš prekeivių palapinių plazdėjo vėliavos, visi dalyviai dėvėjo išeiginius istorinius rūbus, visas dvi dienas skambėjo viduramžių ir renesanso muzika, vyko XVII a. LDK karybos rungtys ir žaidimai publikai, viduramžių šokių programa, šlėktų kovos. Mugės dalyvių pagrindą sudarė Savivaldybės Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programoje dalyvaujančios galerijos – dirbtuvės.
Šventės metu demonstruoti amatų gamybos procesai: senųjų žaislų gamyba, alavo liejimas, gotikinės keramikos žiedimas, lino kelio pristatymas, juostų vijimas, odinio kapšo ir istorinių ginklų medinės replikos gamyba, monetų kalimas, knygrišystės demonstravimas, ruginės duonos ir žydiškų chalų maišymas ir kepimas. Baltramiejaus mugės renginių gausa įtaigiai atskleidė, koks Vilnius turtingas praeities kultūrine įvairove, o kasmet auganti mugės kokybė, vis labiau sudomina miestiečius ir miesto svečius.
Unikali istorinė mugė stiprina kultūrinį potencialą, išryškina spalvingą nematerialiųjų kultūros paveldo vertybių gausą, puoselėjimą ir aktualizavimą. Amatininkų kultūrinių tradicijų dėka atskleidžiamas miesto daugiakultūriškumas, tarptautiškumas, ugdomas visuomenės supratimas ir sąmoningumas kultūriniam paveldui, didinamas įvairaus amžiaus ir statuso visuomenės įtraukimas ir kultūrinės atminties išsaugojimas.
Šv. Baltramiejaus mugės pagrindiniai rėmėjai buvo Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.