VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

NAUJIENOS
SENAMIESČIO TVARKYMAS
BENDRUOMENEI
INFORMACINIS CENTRAS
AMATAI
TARPTAUTINĖ VEIKLA
SENAMIESTIS
KONTAKTAI
   



Amatininkų klubas „Dvaro meistrai“

Adresas Savičiaus g. 10, LT-01127 Vilnius
Mob. tel. 8 659 99040
El. paštas dvaro.meistrai@gmail.com, dainius_strazdas@yahoo.com
www.dvaromeistrai.lt

Darbo laikas:
II–VII 10:00–19:00


Istorija ir veiklos pristatymas
Amatininkų klubas „Dvaro meistrai“ vienija 14 profesionalių amatininkų ir entuziastų, rekonstruojančių viduramžių ir renesanso materialinę kultūrą ir puoselėjančių 10 skirtingų amatų: juostų pynimą ir vijimą, puodininkystę, koklių gamybą, krepšių ir kitų reikmenų pynimą, juvelyriką, muilo gamybą, siuvimą, siuvinėjimą, knygrišystę bei peiliadirbystę.
Viduramžiais ir renesanso laikais amatininkas nuo menininko dar neatsiskyrė, „arts“ ir „technē“ čia dar yra sinonimai. Tuo tarpu renesansas – ne tik antikos atgimimas. Kas buvo pamiršta prieš tūkstantį metų, tuomet prisikėlė, atsiskleidė per naujas technologijas ir tobulesnes formas. Amatai jau buvo pasiekę visai kitą lygį. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Vilniaus miesto įvairių profesijų amatininkai vienijosi, jungėsi į cechus, tobulino įgūdžius, kūrė savo atskiras dirbtuves, kur gimdavo amžininkų ir mūsų akis žavintys šedevrai. „Dvaro meistrų“ klubo amatininkai rengia mokomuosius užsiėmimus, kuriuose galima susipažinti su įvairiais senaisiais amatais ir jų pramokti. Iš kiekvieno užsiėmimo galima grįžti su savo rankomis pagamintu dirbiniu. Gyvosios istorinių amatų dirbtuvėse demonstruojama gausi vaizdinė medžiaga, suteikiama galimybė apžiūrėti dirbinių kopijas, įrankius. Mokomuosius užsiėmimus ir paskaitas veda profesionalai, puikiai išmanantys savo sritį. Dirbtuvėse pristatomi šie amatai: peiliadirbystė, odininkystė, kauladirbystė, juvelyrika, knygrišystė, pluoštų paruošimas, audimas, pynimas, verpimas, puodininkystė, koklininkystė.

Amatų demonstravimas
Amatų demonstravimas vyksta kiekvieną dieną įvairiu laiku, kuomet dviejose–trejose dirbtuvėse dirba meistrai. Per savaitę kiekvienas amatas demonstruojamas bent po vieną kartą. Taip pat vykdomos šios veiklos: kviestiniai užsiėmimai ir paskaitos; parodos; ekskursijos apie amatus; akademinė veikla – paskaitos, seminarai, praktiniai užsiėmimai įvairių pakopų istorijos krypties studentams; ekspozicijų pardavimai, priimami užsakymai; išvažiuojamieji renginiai.

Mokomoji programa
Vykdomi amatų edukaciniai užsiėmimai vaikams ir suaugusiems, profesiniai mokymai suaugusiems, asmeninių švenčių organizavimas, kurių metu susipažįstama su amatais. Kartą per savaitę ar dvi, edukaciniai mokymai vykdomi visose gyvosiose istorinių amatų dirbtuvėse. Iš anksto užsiregistravus, vyksta šių amatų mokymai: nėrimas adata, juostų vijimas, skudurinio popieriaus gamyba rankinio sėmimo būdu, popieriaus marmuravimas, juvelyrika, muilo gamyba.

Bendradarbiavimas ir ateities vizijos
Bendradarbiaujama su nacionaliniu muziejumi „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų Rūmai“, Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra, Vilniaus dailiųjų amatų asociacija, Vilniaus universiteto Botanikos sodu Kairėnuose, VšĮ Vilniaus puodžių cechu, VšĮ „Vita Antiqua“; su Lietuvos ir kitų šalių amatininkų, eksperimentinės archeologijos, gyvosios istorijos klubais, vidurinio lavinimo ir aukštosiomis mokyklomis.

Steigėjai
VŠĮ Vilniaus puodžių cechas
VŠĮ VITA ANTIQUA
Rimas Supranavičius
Arūnas Puškorius
Sigitas Tamulis
Andrius Alekna

Klubo nariai
Elena Aleksejeva, Vaida Druskytė, Rūta Kučinskienė, Sandra Makutėnienė, Vykintas Motuza, Zita Onckule, Jurgita Radžiūnaitė, Virginija Rimkutė, Laura Sodeikaitė, Daiva Steponavičienė, Dainius Strazdas, Rimas Supranavičius, Sigitas Tamulis, Kristina Venckūnaitė.






Stiklių g. 4, 01131 Vilnius, tel. (8 5) 212 2535, faksas (8 5) 262 9646, el.p. info@vsaa.lt