VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

NAUJIENOS
SENAMIESČIO TVARKYMAS
BENDRUOMENEI
INFORMACINIS CENTRAS
AMATAI
TARPTAUTINĖ VEIKLA
SENAMIESTIS
KONTAKTAI
   



Seminaras Varšuvoje „Lietuvos paveldosaugos politika ir Vilniaus senamiesčio regeneravimo strategija“

2004 m. gegužės 21–23 dienomis Vilniaus miesto savivaldybė surengė Vilniaus kultūros ir verslo dienas Varšuvoje „Vilniaus pavasaris“. Vyko Verslo forumas, koncertai, parodos, lietuviškos virtuvės pristatymas. Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra buvo atsakinga už vieno iš Vilniaus pavasario Varšuvoje renginių – mokslinio paveldosaugos seminaro „Lietuvos paveldosaugos politika ir Vilniaus senamiesčio regeneravimo strategija“ organizavimą.

VSAA tikslas buvo pristatyti kolegoms iš Lenkijos Vilniaus senamiesčio atgaivinimo patirtį paskutiniųjų 5-erių metų Vilniaus miesto planavimo strategijos ir plėtros kontekste. Seminaras valstybės ir savivaldybės lygyje pristatė Lietuvos paveldosaugos politiką, valdymą, problemas, programas ir jų įgyvendinimą. Apie Lietuvos paveldosaugos politiką ir įvairių laikotarpių senamiesčio regeneravimo projektus kalbėjo Lietuvos valstybinės paminklosaugos komisijos pirmininkas Dr. J. Glemža. Kultūros vertybių apsaugos departamento Urbanistikos ir kultūros kraštovaizdžio skyriaus vedėjas V. Brezgys pristatė su paveldosauga susijusius įstatymus ir KVAD valdymo struktūrą. Vilniaus miesto mero patarėja D. Bardauskienė kalbėjo apie Vilniaus senamiesčio perspektyvas bendrame Vilniaus miesto planavimo kontekste, paminklosaugos ekspertė I. Kliobavičiūtė pristatė Vilniaus senamiesčio reglamentą ir detalųjį planą, Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros vyriausioji architektė J. Raugalienė – Vilniaus senamiesčio atgaivinimo programos prioritetus, rezultatus, paprogrames ir VSAA veiklą (bendruomenės ugdymas, švietimas, tarptautiniai projektai). J. Vaičienė, amatų dirbtuvės „Vitražo manufaktūra“ menininkė kalbėjo apie savivaldybės įgyvendinamą Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programą verslininkės požiūriu. Pademonstruotas filmas „Diena Vilniuje“.

Pristačius pranešimus, seminaro pranešėjai atsakė į lenkų klausimus. Lenkų paveldosaugininkai domėjosi, kaip pritraukiamos privačios investicijos į senamiestį, koks yra privataus ir valstybinio nekilnojamojo turto santykis, į kokius objektus (ar jų kompleksus) dažniausiai investuojama, kaip VSAA įtakoja investuotojų veiklą senamiestyje, kas rengia detaliuosius planus (savivaldybė ar privatūs planuotojai), kaip organizuojamas detaliojo planavimo procesas, kiek darbuotojų dirba agentūroje, ir kokia yra jų specializacija. Manome, kad įvyko abipusiai naudinga diskusija su Lenkijos paveldosaugos specialistais. Seminare dalyvavo apie 25 klausytojų iš Lenkijos kultūros paveldo studijų ir dokumentacijos centro, Lenkijos ICOMOS, Varšuvos apskrities paveldosaugos tarnybos, Varšuvos savivaldybės Paveldo apsaugos departamento, Varšuvos technikos universiteto, kitų Lenkijos paveldo miestų, privatūs architektūros istorikai ir paveldo ekspertai.





Stiklių g. 4, 01131 Vilnius, tel. (8 5) 212 2535, faksas (8 5) 262 9646, el.p. info@vsaa.lt