Lapkričio 30 d. vyko „Kultūros paveldas per pietus“ renginys – lankėmės Evangelikų reformatų bažnyčioje ir archeologų tyrinėjamame Reformatų skvere. Apie bažnyčios istoriją ir kultūros paveldo vertę pasakojo gidė Viktorija Liauškaitė. Vėlyvojo klasicizmo stiliaus bažnyčia pastatyta 1830-1835 m. pagal architekto Karolio Podčašinskio projektą, statybos iniciatorius ir lėšų rinkėjas – majoras Pavelas Strijenskis. Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčios ir kitų statinių kompleksą sudaro bažnyčia, šalia esantis evangelikų reformatų kolegijos namas su pagalbiniais pastatais, priešais bažnyčią buvę kapinės ir toliau prie kalno šlaito stovintis evangelikų reformatų sinodo pastatas.
Archeologas Justinas Račas papasakojo apie lapkričio mėnesį vykdytus archeologinius tyrimus. Renginio dalyviai turėjo galimybę pamatyti atkastas keturių pastatų pamatų liekanas. Archeologų manymu, jie aptiko bažnyčios, kurios tiksli vieta iki šiol nebuvo žinoma, pamatus. Kalkių skiediniu rišto ir moliu užpildyto akmenų mūro pamatai randasi šiaurės vakariniame skvero krašte. Yra žinoma, kad pirmoji Evangelikų reformatų bažnyčia XVI a. stovėjo už miesto gynybinės sienos šalia evangelikų reformatų kapinių. Žinių apie tikslią bažnyčios vietą iki mūsų laikų neišliko. Atkastos ir dar trijų čia stovėjusių pastatų – Šreterių ir Vinholdų koplyčių ir konsistorijos (tarybos, vadovaujančios vyskupijai arba bažnyčiai, pasitarimų vietos) pastato liekanos. Atidengtos konsistorijos pastato grindys bei dviejų rūsių skliautai. Archeologinių tyrimų metu atrastos kelios palaidojimų vietos, patikslinta buvusių kapinių teritorija – ji yra didesnė, negu buvo parodyta 1938 m. plane. Visi atkasti pamatai bus konservuoti ir vėl užkasti. Išsamesniems tyrimams kol kas nenumatyta lėšų.
Renginyje dalyvavo apie 30 žmonių. Jie džiaugėsi galimybe pamatyti archeologinių tyrimų rezultatus ir daugiau sužinoti apie šią evangelikų reformatų bendruomenės naudotą teritoriją. Susipažinę su turtinga vietos istorine praeitimi ir archeologiniais radiniais, keletas žmonių pasisakė, jog visiškai pritaria buvusio sovietinio paminklo liekanų sunaikinimui.