Amatų programos dalyvių projektų rezultatai

Nuo 2024 m. rugsėjo pabaigos iki metų galo Vilniaus amatų galerijose-dirbtuvėse vyko virš 170 nemokamų edukacinių užsiėmimų, kuriuose dalyvavo ~ 3100 vilniečių, pusė iš jų vaikai, moksleiviai ir studentai, surengtos 42 parodos; 9 viešos paskaitos, vykdyti tiriamieji ir gaminių atkūrimo darbai, sukurtos istorinių dirbinių replikos ir rekonstrukcijos, Rotušės aikštėje suorganizuota Šv. Baltramiejaus mugė.  Tai Amatų programos dalyvių projektinės veiklos, kurias dalinai finansavo Savivaldybė. Agentūros specialistai konsultavo ir padėjo amatininkams rengti projektų paraiškas ir ataskaitas, kontroliavo jų vykdymą. Iš viso į kultūrinę projekto veiklą įsitraukė ~ 5000 žmonių.

Surinkta mokslinė archeologinė, istorinė, etnografinė medžiaga apie šilko gaminius ir jų semantinį įvaizdį: archeologiniai radiniai iš Vilniaus senamiesčio ir Žemutinės pilies bei analogiška medžiaga iš Kernavės tyrimų. Parengta audio vizualinė paskaita „Šilko kelias į Lietuvą“. Buvo vykdomi mokslinio tyrimo paruošiamieji darbai Poznanės (Lenkija) Muzikos muziejuje ir Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje, ieškant rankraštinių knygų apie 16 – 17 a. Vilniaus miesto styginių instrumentų meistrus ir pagamintų garsių muzikinių instrumentų sukūrimo aplinkybes, vertę, naudojimo tradicijas. Informacija bus naudinga ateityje atkuriant Vilniaus miesto muzikinių instrumentų mokyklą, pavadinant ją Dankwarto vardu (žymiausias 16 a. styginių instrumentų meistras, gyvenęs Vilniuje). Lietuvos Dainų šventės šimtmečiui pažymėti sukurta ir pristatyta visuomenei 30 vienetų odinių dirbinių kolekcija ,,Vilniaus atspindžiai odos dirbiniuose“; sukurtas bendras vilniečių kūrybinis darbas – skiautinys-paveikslas „Gyvybės medis“. Įvairiose Vilniaus ir Lietuvos rajonų salėse pristatyta vilniečių sukurtas „Kunigaikščio Gedimino apsiaustas“ su vilkų atvaizdais, surengta jubiliejinė 10-toji tarptautinė emalio meno bienalė. Parengtas teminių edukacijų ciklas „Iš ko valgė vilniečiai“, „Renesanso kokliai“.  Didelis dėmesys sutelktas jaunesnių klasių moksleivius pažindinant su juodosios keramikos technikomis, gintaro savybėmis ir jų apdirbimu, taip pat ir specialiųjų poreikių turinčiais žmonėms, jų integracija – paskaitose lankėsi regos, judėjimo negalią turintys žmonės, edukacijose ir parodose – autistinio spektro sutrikimą turintys žmonės. Išugdyti 3 juvelyrikos pameistriai, sukaupta istorinių žinių apie vilnietiško audimo ypatumus, raugo keramikos technologijų demonstravimui pagaminta keraminė krosnis, sukurtos keramikinės istorinių dirbinių replikos ir rekonstrukcijos bei pagaminti su Vilniumi susiję suvenyrai. Rotušės aikštėje surengta istorinė Šv. Baltramiejaus mugė, 38 senųjų amatų meistrai rekonstruktoriai pristatė 14 tradicinių amatų-verslų. Mugę aplankė virš 5000 lankytojų. Parengtas Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programos dalyvių informacinis lankstinukas.

Programos dalyviai įgyvendino 10 projektų už 110 tūkst. Eur, papildomai prisidėdami beveik pusė tiek – 41 329 Eur savo, projekto partnerių ar rėmėjų finansiniu indėliu.

Atnaujinimo data: 2025-02-24

Naujausi įrašai

Kategorijos