Vienas iš pirmųjų projektinių renginių įvyko UAB „Baltijos gintaro meno centre”– filmo peržiūra „Gintaro paslaptys“. Renginys skirtas Savivaldybės remiamam projektui „Kompleksiškas gintaro meninės kūrybinės veiklos ciklas Vilniaus 700 metų jubiliejaus progai paminėti: gintaro amato raida ir praktiniai gintaro apdirbimo užsiėmimai”. Dalyvavo ne tik vilniečiai su vaikais, bet ir miesto svečiai. Renginys susilaukė didelio visuomenės susidomėjimo ir teigiamų atsiliepimų.
Šv. Kristoforas ne tik Vilniaus miesto, bet ir sodininkų globėjas, jo užtarimas apsaugo namus nuo stichinių nelaimių, todėl minint jo dieną bei Vilniaus 700 metų gimtadienio proga, UAB „Sauluvoje“ simboliškai buvo kalbama apie augalus ir mokomasi rišti Vilniaus krašto verbas. Tikima, kad verba saugo namus ir apsaugo nuo negandų. Vilniaus krašto verbų rišimas – neturintis analogų, unikalus mūsų krašto amatas. Šioje diribtuvėje Vilniaus krašto verbų pynimo mokėsi ir moterys iš Ukrainos.
VšĮ „Vita Antiqua“, Basanavičiaus g. 16, trečiadienių vakarais rugpjūčio mėn., galerijoje vyks nemokami tekstilės technologijų kursai – tekstilės dažymas augaliniais pigmentais. Teorinių-praktinių užsiėmimų metu lankytojai sužinos apie dažines augalų savybes, kokias spalvas mėgo senovės baltai, patys išbandys augalinį šilko ir drobės dažymą, pasidžiaugs savo rankomis margintu maišeliu ar skarele. Užsiėmimai – rugpjūčio 2, 9, 16, 23 dienomis. Užsiėmimus veda tekstilės koloristikos specialistė Gintarė Skapienė.
Parodos „Baltijos gintaro meno centre” (Šv. Mykolo g. 12)
- liepos 24 d. – rugpjūčio 6 d. juvelyro Algirdo Mikučio paroda.
- rugpjūčio 8 d. 18 val. atidaroma Raimundo Padlecko paroda „Mes ir vėl šokame“ (veiks iki rugsėjo 4 d.). Autorius pristatys savo kūrybos raidą ir paskaitys paskaitą gintaro ir pagonybės tematika. Raimundas Padleckas – dailininkas juvelyras, savo kūriniuose komponuojantis metalą ir gintarą. Nuo 1981 m. jis dalyvauja parodose, nuo 1994 m. eksponuojasi R. Mėnulio Katino slapyvardžiu. Jo braižą galima atpažinti iš žaismingumo, originalumo, polinkio į asociatyvinį mąstymą – tai gyvenimo siautulys, praeitis ir dabartis, Europos šaknys, įvairiausių religijų ir mitų pynė iki mūsų dienų…