VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

NAUJIENOS
SENAMIESČIO TVARKYMAS
BENDRUOMENEI
INFORMACINIS CENTRAS
AMATAI
TARPTAUTINĖ VEIKLA
SENAMIESTIS
KONTAKTAI
   



Trečiasis tarpinstitucinis posėdis dėl Vilniaus senamiesčio kultūros paveldo objektų skirtų saugoti ir eksponuoti kilnojamąsias kultūros vertybes gaisrinės saugos priemonių

2014 m. gegužės 7 d. Bendrajame pagalbos centre P. Vileišio 20A įvyko trečiasis tarpinstitucinis posėdis dėl Vilniaus senamiesčio, UNESCO pasaulio paveldo vietovės, kultūros paveldo objektų, skirtų saugoti ir eksponuoti kilnojamąsias kultūros vertybes, gaisrinės saugos priemonių. Posėdyje dalyvavo LR Kultūros ministerijos, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto plėtros departamento ir Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros atstovai.

Pirmieji tarpinstituciniai pasitarimai vyko 2013-06-26 d. ir 2013-11-19 d. Bendro darbo rezultatas – parengtas Vilniaus senamiesčio prioritetinių gaisrinės saugos požiūriu kultūros paveldo objektų sąrašas ir jo sudarymo kriterijai. 2013-12-10 d. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto plėtros departamente vykusiame pasitarime nuspręsta parengti Vilniaus senamiesčio gaisrinės saugos planą (schemą). 2014-03-06 d. pasirašytas Įsakymas dėl gaisrų prevencijos Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje priemonių plano tvirtinimo. Į atnaujintą priemonių planą įtraukta priemonė „parengti Vilniaus senamiesčio gaisrinės saugos schemas Geografinės informacinės sistemos (GIS) pagrindu“. Gaisrinės saugos schemoje bus sužymėti prioritetiniai objektai, apleisti pastatai, transporto eismas ir hidrantų išdėstymas. Planuojama, kad šią schemą ateityje reikėtų papildyti informacija apie objektuose saugomas kilnojamąsias kultūros paveldo vertybes. Pagal dabartinę praktiką ugniagesiams tokia informacija nėra teikiama.

Posėdyje pristatyta INTERREG IVC projekto HERITPROT „Gaisrų prevencija ir gaisrų gesinimo sistemų tobulinimas Pasaulio paveldo miestų istoriniuose centruose“ (www.heritprot.com/) patirtis ir aptarta, ką iš šios patirties tikslinga pradėti taikyti Vilniuje. Nuspręsta, kad ES projekte HERITPROT dalyvaujantys Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros ir Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos specialistai parengs rekomendacijas (gaires) Kultūros ministerijai apie pažangias gaisrinės saugos priemones taikytinas Vilniaus senamiesčio muziejuose, archyvuose ir bibliotekose. Planuojama, kad iš pradžių reikėtų padirbėti su  keliais pasirinktais muziejais ar kitomis kilnojamąsias kultūros vertybes saugojančiomis įstaigomis, kad sukurti pavyzdinį modelį, kaip turi būti sudaryti išskirtinę vertę turinčių kilnojamųjų kultūros vertybių sąrašai, kaip sudaryti kultūros vertybių evakavimo darbų planus, pasiruošti reikiamas evakavimui įpakavimo priemones, laikino saugojimo vietas, transportą.  

Po posėdžio posėdyje dalyvavę paveldotvarkos specialistai turėjo galimybę susipažinti kaip organizuojamas darbas Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-ojoje gaisrinėje komandoje ir Bendrajame pagalbos centre. Bendras valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Vilniaus paveldotvarkininkų darbas yra sėkmingo tarpinstitucinio bendradarbiavimo pavyzdys.




Daugiau
informacijos:
Jūratė Raugalienė
tel. (8 5) 212 7723
el. paštas j.raugaliene@vsaa.lt





Stiklių g. 4, 01131 Vilnius, tel. (8 5) 212 2535, faksas (8 5) 262 9646, el.p. info@vsaa.lt