Ekskursijos ir orientaciniai žaidimai moksleiviams
EKSKURSIJOS:
„Kodėl Vilnius – Pasaulio paveldo miestas?“
Į šį pažintinį 45 min. pasivaikščiojimą po Vilniaus senamiestį kviečiame atvykti 1–4 kl. moksleivius. Ekskursijos metu vaikai aplankys gražiausias ir įdomiausias senamiesčio vietas bei sužinos, kuo ypatingas istorinis Vilniaus centras, kuris 1994 m. buvo pripažintas UNESCO pasaulio paveldo vietove. Pasivaikščiojimo metu vaikai susipažins ir su visame pasaulyje garsiu personažu – Patrimonito (Pavelduku), kuris padeda vaikams geriau pažinti ir saugoti pasaulio paveldo vertybes. Aktyviausių ekskursijos dalyvių lauks Pavelduko dovanėlės.
„Vilnius – daugiatautis miestas“
Ši ekskursija skirta 5–7 kl. mokiniams. 1 val. pasivaikščiojimo metu vaikams pristatoma ypatinga Vilniaus vertybė – daugiatautiškumas. Ekskursijoje vaikai sužinos, kaip ir kodėl dar viduramžiais į Vilnių pradėjo keltis įvairių tautų žmonės ir kaip jiems čia pavyko tiek amžių darniai sugyventi.
„Vilniaus barokas“
Ši ~1,5 val. ekskursija/įdomioji pamoka yra skirta 8–9 kl. mokiniams. Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Vilniaus senamiestis turi daug Baroko epochos palikimo. Dauguma svarbiausiųjų Vilniaus architektūros paminklų pastatyti ar perstatyti XVII – XVIII a. Kokia buvo ši epocha, palikusi mums didingus Vilniaus bokštus, kupolus ir miestovaizdžio siluetus? Kuo ir kaip gyveno to meto Europa ir Lietuva? Ekskursijos metu atsakysime į šiuos klausimus, taip pat atidžiau ir giliau pažvelgsime į barokinį Vilniaus paveldą.
ORIENTACINIS ŽAIDIMAS:
„Radvilų pėdsakais“
Kviečiame 9–12 klasių mokinius išbandyti savo jėgas Vilniaus senamiestyje dalyvaujant pažintiniame orientaciniame žaidime „Radvilų pėdsakais“. Žaidimo dalyviai turės unikalią galimybę pasinerti į pačias netikėčiausias ir intriguojančias Radvilų šeimos istorijas bei pamatyti Vilnių tokį, koks jis buvo šios garsiosios giminės klestėjimo laikotarpiu – XVI– XVIII a. Orientacinio žaidimo trukmė apie 1,5 val.
Visos aukščiau išvardintos ekskursijos bei orientacinis žaidimas mokiniams bei juos lydintiems asmenims yra nemokami! Dėl edukacijų kreiptis: Daina Šėmienė, tel. 8-68690863, el. paštas d.semiene@vsaa.lt
Daugiau edukacinių užsiėmimų ieškokite Kultūros paso platformoje.