VILNIAUS SENAMIESČIO ATNAUJINIMO AGENTŪRA

NAUJIENOS
SENAMIESČIO TVARKYMAS
BENDRUOMENEI
INFORMACINIS CENTRAS
AMATAI
TARPTAUTINĖ VEIKLA
SENAMIESTIS
KONTAKTAI
 



LEIDINIAI


Norėdama padėti paveldosaugos ir plėtros procesams, VSAA leidžia informacinius leidinius, kurių tikslas susieti privataus ir visuomeninio sektoriaus interesus ir paskatinti aktyvų dialogą bei dalyvavimą atgaivinimo procese.

Šiuo metu yra išleisti tokie leidiniai:

Leidinys skirtas seminarui „Asmens ir turto saugumas Vilniaus senamiestyje" 1998 m.

2000 m. išleistas leidinys „Vilniaus senamiesčio atgaivinimo strategijos įgyvendinimas: bendradarbiavimas, rezultatai, ateities vizija".
Leidinys „Kaip dalyvauti Vilniaus senamiesčio atgaivinimo programoje" susidedantis iš dviejų dalių.
Leidinio I dalyje (2000 m.) išaiškintos gyventojų dalinio finansinio rėmimo tvarkant Vilniaus senamiesčio pastatus ar jų aplinką sąlygos ir galimybės, pateikti tvarkytinų Vilniaus senamiesčio objektų vertinimo kriterijai ir anketa gyventojams.
II dalyje „Paveldo vertybių išsaugojimas" (2001 m.) pateikiama informacija apie autentiškų išlikusių pastatų ar jų aplinkos dalių: architektūrinio ir meninio dekoro bei konstrukcinių elementų išsaugojimą ir eksponavimą, pateikti saugotinų Vilniaus senamiesčio pastatuose išlikusių autentiškų vertybių vertinimo kriterijai ir anketa gyventojams.

2001 m. pabaigoje buvo išleistas „Investuotojo vadovas".
Tai informacinis leidinys, kuriame yra nagrinėjamos pagrindinės problemos su kuriomis susiduriama investuojant į senamiestį. Remiantis Lietuvos Respublikos Statybos įstatymo pakeitimo įstatymu (įsigaliojusiu nuo 2002-07-01) leidinys 2003 m. atnaujintas.

2002 m. išleistas ir „Paveldosaugos vadovas". Tai informacinis leidinys apie paveldo verčių tausojimą gerinant gyvenamąją aplinką.

2003 m. parengtas ir išleistas specialus dvikalbis leidinys „Vilniaus senamiesčio atgaivinimas 1998 – 2003 m.“, skirtas regioninei konferencijai „Istorinių miestų urbanistinės kultūros tęstinumas" ir Senamiesčio atgaivinimo strategijos įgyvendinimo penkmečiui. Regioninei konferencijai taip pat parengti nauji parodos stendai apie Senamiesčio reglamentą ir detalųjį planą, Tymo kvartalo atkūrimą ir apie Vilniaus priemiesčių istorinę raidą bei archeologinius tyrimus.
Pasaulio paveldo miestų organizacijos simpoziumui išleisti filmo „Diena Vilniuje“ kompaktiniai diskai ir plakatas, pristatantis Vilniaus regioninės konferencijos „Istorinių miestų urbanistinės kultūros tęstinumas" rezoliuciją keturiomis kalbomis (anglų, rusų, vokiečių ir prancūzų).
Požeminių automobilių aikštelių po Gedimino pr. teritorijoje pagal VSAA užsakymą įrengtas informacinis stendas apie Gedimino prospekto rekonstrukcijos 2002 – 2003 m. archeologinius tyrimus. Taip pat apie šiuos tyrimus išleista ir išplatinta informacinė skrajukė. VSAA buvo įrengusi 6 laikinus stendus apie šios rekonstrukcijos metu rastus archeologinius radinius.
2003 m. taip pat išleistas lankstinukas „Vilniaus miesto gynybinė siena" skirtas gynybinės sienos 500-mečiui.
Seminarui, skirtam šiuolaikinių medžiagų ir technologijų panaudojimui, VSAA kartu su firma „KNAUF“ parengė lankstinuką, kur pristatomas firmos „KNAUF“ sanuojančio tinko įrengimui naudojamos medžiagos ir technologijos istorinių pastatų atnaujinimui.

2004 m. įrengti specialūs informaciniai stendai ties buvusia Didžiąją sinagoga bei Pranciškonų vienuolyno varpine (šie objektai ateityje gali būti atkurti arba pažymėti).
Stenduose pateikta informacija apie objekto istoriją, atliktus tyrimus bei galimą atkūrimą, kviečiant atsiliepti suinteresuotus remėjus.
2004 m. išleistas Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programą pristatantis lankstinukas skirtas Kaziuko mugei, bei pažintinių-apžvalginių marshrutų lankstinukas skirtas VSAA informacinio centro vykdomoms vaikų ir jaunimo švietimo programoms.

2005 m. pagal JT PP programą, tęsiant „Paveldosaugos vadovo” leidinių ciklą, išleistas specialus informacinis leidinys „Istorinių pastatų tvarkymas: langai, durys, vartai. Priežiūra, atnaujinimas, restauravimas”.
Taip pat išleistas Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programą pristatantis leidinys, išplečiantis 2004 m. amatams skirtą lankstinuką.

2006 m. siekiant paspartinti lėšų Vilniaus Šventosios Dvasios bažnyčios vargonų atkūrimui surinkimą, išleistas leidinys apie vargonus.
Buvo įrengti 4 laikini stendai Rotušės aikštėje (apie aikštės istoriją, archeologinius radinius ir vykdomus tvarkymo darbus)
2006 m. taip pat išleisti: bukletas „Vilniaus miesto medinės architektūros paveldo apsaugos strategija" (lietuvių – anglų k.), bukletas „Vilniaus miesto medinių statinių tvarkymas",
lankstinukas „Vilniaus miesto gynybinė siena" (nauja redakcija; lietuvių–anglų k.),
bei šešiakalbis lankstinukas „Vilniaus vertė".
2006 m. suradus rėmėjus įrengtas stendas prie buvusių Subačiaus vartų.

2007 m. išleisti lankstinukai:
Lankstinukas „Europos plytinės gotikos kelias. Vilnius ir Kaunas",
Lankstinukas „Europaische Route der Backsteingotik. Vilnius – Kaunas",
Lankstinukas „European Route of Brick Gothic. Vilnius – Kaunas".

2009 m. parengtas ir išleistas lankstinukas „Vilniaus Šventosios Dvasios bažnyčios vargonai“ (lietuvių, anglų ir lenkų kalbomis) bei bukletas „10 patarimų medinių pastatų savininkams ir naudotojams kaip prižiūrėti pastato išorę“ (lietuvių, lenkų ir rusų kalbomis).
2009 m. įrengtos dvi laikinos ekspozicijos: „Plyta Vilniuje“ ir „Senosios Vilniaus čerpės“.

2010 m. išleistas leidinys „Vilniaus miesto savivalda ir rotušė“, bei kartu su Vilnaius dailiųjų amatų asociacija išleistas pakoreguotas asociacijos galerijas pristatantis lankstinukas.

2011 m. išleisti projekto HerO – „Paveldas kaip galimybė” leidiniai. Pakoreguotas ir perleistas pažintinių-apžvalginių marshrutų lankstinukas. Taip pat parengtas skaitmeninis leidinys Vilniaus architektūros stiliai.

2012 m. išleistas lankstinukas „Apsaugokime Kultūros paveldą nuo galimų pavojų“.
Kartu su Dailiųjų amatų asociacija parengtas ir išleistas dvikalbis (lietuvių/anglų) A4 formato, gausiai iliustruotas informacinis-šviečiamasis leidinys „Vilniaus krašto amatai: istorija ir dabartis“. Taip pat išleistas leidinys Vilniaus architektūros stiliai, kuris buvo parengtas 2011 m.

2013 m. išleistas leidinys „Baltijos Pasaulio paveldo miestų kelias“

2014 m. išleistas leidinys „Istorinės Lietuvos sostinės: Kernavė, Trakai, Vilnius"


VSAA yra parengusi ir pagaminusi parodas:


-
„Istoriniai Vilniaus miesto sodai ir parkai",
-
„Aukštybiniai pastatai ir istorinis miesto centras",

- „Medinė architektūra Vilniaus mieste",
- „Vilniaus tradicinių amatų paveldas“ (paroda parengta 2010 metais Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūrai bendradarbiaujant su Vilniaus Dailiųjų amatų asociacija)
- Foto paroda „Pasaulio paveldo miestai",
- Fotografo D.Ramaniuk Vilniaus foto paroda „Vilniaus senamiesčio vaizdai",
- Vilniaus mokyklų moksleivių foto paroda „Gyvename sename Europos mieste“.
- Vilniaus mokyklų moksleivių foto paroda „Vilniaus senamiestis moksleivių akimis“
- Probotos vienuolyno (dab. Rumunijos teritorija) sieninė tapyba – paroda skirta 2011 m. paveldo dienoms.


Visus leidinius galite rasti Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūroje.







Paskaitų ir teminių pasivaikkščiojimų/ekskursijų po Vilniaus senamiestį ĮKAINIA

Teminių parodų apie Vilniaus miesto istorija nemokamas
eksponavimas mokymo įstaigose

Pažinkime senamiestį

Atviras kvietimas moksleiviams ir mokytojams



Leidinys:
Vilniaus architektūros stiliai


Vilniaus architektūra (trumpai)
Gotika
Renesansas
Barokas
Klasicizmas

XIX a. Vilnius (foto)


 

Stiklių g. 4, 01131 Vilnius, tel. (8 5) 212 2535, faksas (8 5) 262 9646, el.p. info@vsaa.lt